Team – Fundacja Czyste Dźwięki

Team

Natalia Paderewska – absolwentka pedagogiki resocjalizacyjnej na Uniwersytecie Gdańskim, Specjalistka Psychoterapii Uzależnień, certyfikowana realizatorka programu rekomendowanego przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomani – FreD goes Net, Candis, Laboratorium Wiedzy Pozytywnej oraz Szkoła dla Rodziców i Wychowawców.  Przez wiele lat w fundacji działała w obszarze redukcji szkód wdrażając działania partyworkerskie, obecnie prowadzi warsztaty profilaktyczne skierowane do dzieci i młodzieży, realizatorka warsztatów Zabawa bez odurzania, Nie igraj z ekranem, Pigułka Wiedzy, Screen Team,  Na co dzień pracuje w Poradni Leczenia Uzależnień z pacjentami uzależnionymi chemicznie i behawioralnie oraz ich bliskimi.

Agata Piasecka – absolwentka pedagogiki na Uniwersytecie Gdańskim. Posiada Certyfikat Specjalisty Psychoterapii Uzależnień, szkolenie z terapii uzależnień odbyła w Polskiej Federacji Społeczności Terapeutycznej.  Staże kliniczne odbyła w stacjonarnych ośrodkach leczenia uzależnień. Obecnie pracuje w Poradni, gdzie prowadzi pacjentów indywidualnych, grupowych, a także grupy psychoterapeutyczne. Pracuje z pacjentami uzależnionymi, współuzależnionymi oraz z syndromem DDA. Jest w trakcie szkolenia z Psychotraumatologii w Pomorskim Centrum Psychotraumatologii w  Gdańsku. Od kilku lat związana z fundacją, w sopockich klubach prowadziła działania w obszarze redukcji szkód, obecnie realizatorka warsztatów profilaktycznych Nie igraj z ekranem

Maciek Azarewicz – absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Pracownik socjalny od 1997 roku. Obecnie zatrudniony w MOPS Sopot, ale również członek Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sopocie i członek Wojewódzkiego Zespołu ds. Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi. Posiada doświadczenie zagraniczne w pracy z osobami w kryzysie bezdomności, uchodźcami, sexworkerami, uzależnionymi w Wielkiej Brytanii i Niemczech. W fundacji zajmuje się koordynacją projektu streetworkingu w Sopocie. 

Katarzyna Marcinek – z fundacją Czyste Dźwięki współpracuje od 2018 roku. Jako streetworkerka zajmuje się wsparciem osób znajdujących się w sytuacji bezdomności. Zawodowo związana jest także z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej, Specjalistycznym Ośrodkiem Wsparcia oraz Pracownią Psychoterapii i Pomocy Seksuologicznej HOLIS. Jest psycholożką oraz interwentką kryzysową, absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego. Obecnie realizuje także czteroletni program szkolenia w Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej. W swojej pracy zwraca szczególną uwagę na bezpieczną atmosferę i uważność na potrzeby osób, z którymi pracuje, tak, aby mogły one być w pełni sobą i realizować swój potencjał. Prywatnie chętnie podróżuje, gotuje, uprawia rośliny doniczkowe i spędza czas w kontakcie z przyrodą.

Magdalena Małyjasiak – pracuje jako streetworkerka z osobami w kryzysie bezdomności w fundacji Czyste Dźwięki od 2018 roku, a od 2020 roku w Towarzystwie Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Gdańskie. Jest też amatorką jazdy na rowerze, podróży i kuchni świata, prowadzi warsztaty artystyczne dla dzieci i fotograficzne dla dorosłych. Dużą część jej życia zawodowego stanowi też fotografia artystyczna, reportażowa i społeczna. Jest absolwentką resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego.

Natalia Schroeder – ukończyła studia pedagogiczne na kierunku pedagogika wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną. Od 6 lat pracuje w przedszkolu jako nauczyciel. W wolnej chwili lubi wybrać się na długi spacer nad morze lub do lasu. Jej pasją jest zumba, długie wyprawy rowerowe oraz jazda na rolkach. W fundacji „Czyste dźwięki” jest trzeci rok.

Magdalena Jereczek – ukończyła studia pedagogiczne na kierunku resocjalizacja i pedagogika społeczna. Jej pasją jest taniec i morsowanie. Uwielbia oglądać filmy psychologiczne. Na co dzień pracuje z młodzieżą. Jest szczęśliwą mamą uroczej dziewczynki.

Zuzia Bartnikowska – absolwentka psychologii na Uniwersytecie Gdańskim. Poza partyworkingiem, pracuje jako streetworkerka i wychowawczyni, od lat zajmując się dziećmi i młodzieżą ze środowisk defaworyzowanych. Pogodne usposobienie ułatwia jej nawiązanie relacji z podopiecznymi, a to podstawa pracy wychowawczej. Jednym z najciekawszych projektów, w których brała udział było tworzenie profesjonalnego muralu z Młodymi, realizuje też cykl warsztatów dla nastolatków chcących pracować w zawodach pomocowych oraz dla przyszłych animatorów kultury.

Czas wolny lubi spędzać na rowerze i pieszych wędrówkach z przyjaciółmi, układając lego i czytając książki.

Ola Drygas – specjalistka terapii uzależnień i arteterapeutka. Pracuje z młodzieżą oraz z dorosłymi w obszarze terapii i profilaktyki uzależnień. Na co dzień związana jest z Towarzystwem Profilaktyki Środowiskowej Mrowisko. W czasie wolnym śpiewa w chórze gospel, zajmuje się rękodziełem,  podróżuje i trenuje kickboxing.

Agata Konieczna – psycholog, specjalista zdrowia publicznego, nauczyciel akademicki na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Gdańskim Ośrodku Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień oraz współpracując z organizacjami pozarządowymi. Ukończyła wiele kursów oraz szkoleń przygotowujących do pracy w obszarze profilaktyki uzależnień. Jest realizatorką rekomendowanych programów profilaktycznych m.in. Fred Goes Net, Szkoła dla Rodziców i Wychowawców (cz.1,cz.2, cz.3). Pracuje z różnymi grupami: młodzieżą, rodzicami, nauczycielami, studentami łącząc wiedzę i doświadczenie z obszaru psychologii oraz zdrowia publicznego.

Przemek Szczygieł – doktor nauk społecznych z zakresu pedagogiki. Ukończył Szkołę Animatorów Profilaktyki, Studium Dialogu Motywującego PTDM i kurs podstawowy terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. W pracy z drugim człowiekiem stara się budować relacje oparte na wrażliwości i zrozumieniu. Jego pasją są książki, głównie reportaże, oraz podróże. W wolnym czasie uprawia sport. Uwielbia Hiszpanię i jeden z jej regionów autonomicznych – Katalonię.

Klaudia Słowikowska – realizuje w naszym zespole działania streetworkerskie skierowane do młodzieży. Z wykształcenia jest pedagogiem resocjalizacyjnym i pedagogiem specjalnym oraz specjalistką psychoterapii uzależnień, aktualnie pracuje w poradni leczenia uzależnień. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując jako pedagog ulicy, prowadząc warsztaty profilaktyczne, a także pracując w młodzieżowym ośrodku terapeutycznym i w szkole. Przez wiele lat jako instruktor prowadziła zajęcia sportowe, zarówno dla dzieci jak i dla seniorów, łącząc tym samym pasję z pracą. Uwielbia góry, najchętniej wypoczywa na łonie natury. Od dziecka związana ze sportem. Przez 9 lat grała w piłkę ręczną, aktualnie zakończyła sezon w 2go ligowym zespole. Regularnie przemierza leśne ścieżki przygotowując się do przebiegnięcia górskiego ultra trail.