Team – Fundacja Czyste Dźwięki

Team

Natalia – absolwentka pedagogiki resocjalizacyjnej na Uniwersytecie Gdańskim, Specjalistka Psychoterapii Uzależnień, certyfikowana realizatorka programu rekomendowanego przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomani – FreD goes Net, Candis, Laboratorium Wiedzy Pozytywnej oraz Szkoła dla Rodziców i Wychowawców.  Przez wiele lat w fundacji działała w obszarze redukcji szkód wdrażając działania partyworkerskie, obecnie prowadzi warsztaty profilaktyczne skierowane do dzieci i młodzieży, realizatorka warsztatów Zabawa bez odurzania, Nie igraj z ekranem, Pigułka Wiedzy, Screen Team,  Na co dzień pracuje w Poradni Leczenia Uzależnień z pacjentami uzależnionymi chemicznie i behawioralnie oraz ich bliskimi.

Agata absolwentka pedagogiki na Uniwersytecie Gdańskim. Posiada Certyfikat Specjalisty Psychoterapii Uzależnień, szkolenie z terapii uzależnień odbyła w Polskiej Federacji Społeczności Terapeutycznej.  Staże kliniczne odbyła w stacjonarnych ośrodkach leczenia uzależnień. Obecnie pracuje w Poradni, gdzie prowadzi pacjentów indywidualnych, grupowych, a także grupy psychoterapeutyczne. Pracuje z pacjentami uzależnionymi, współuzależnionymi oraz z syndromem DDA. Jest w trakcie szkolenia z Psychotraumatologii w Pomorskim Centrum Psychotraumatologii w  Gdańsku. Od kilku lat związana z fundacją, w sopockich klubach prowadziła działania w obszarze redukcji szkód, obecnie realizatorka warsztatów profilaktycznych Nie igraj z ekranem

Maciek absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Pracownik socjalny od 1997 roku. Obecnie zatrudniony w MOPS Sopot, ale również członek Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sopocie i członek Wojewódzkiego Zespołu ds. Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi. Posiada doświadczenie zagraniczne w pracy z osobami w kryzysie bezdomności, uchodźcami, sexworkerami, uzależnionymi w Wielkiej Brytanii i Niemczech. W fundacji zajmuje się koordynacją projektu streetworkingu w Sopocie. 

Katarzyna Marcinek – z fundacją Czyste Dźwięki współpracuje od 2018 roku. Jako streetworkerka
zajmuje się wsparciem osób znajdujących się w sytuacji bezdomności. Zawodowo związana jest także z
Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej, Specjalistycznym Ośrodkiem Wsparcia oraz Pracownią Psychoterapii
i Pomocy Seksuologicznej HOLIS. Jest psycholożką oraz interwentką kryzysową, absolwentką
Uniwersytetu Gdańskiego. Obecnie realizuje także czteroletni program szkolenia w Psychoterapii
Poznawczo-Behawioralnej. W swojej pracy zwraca szczególną uwagę na bezpieczną atmosferę i
uważność na potrzeby osób, z którymi pracuje, tak, aby mogły one być w pełni sobą i realizować swój
potencjał. Prywatnie chętnie podróżuje, gotuje, uprawia rośliny doniczkowe i spędza czas w kontakcie z
przyrodą.

Magdalena Małyjasiak – pracuje jako streetworkerka z osobami w kryzysie bezdomności w fundacji
Czyste Dźwięki od 2018 roku, a od 2020 roku w Towarzystwie Pomocy im. św. Brata Alberta Koło
Gdańskie. Jest też amatorką jazdy na rowerze, podróży i kuchni świata, prowadzi warsztaty artystyczne
dla dzieci i fotograficzne dla dorosłych. Dużą część jej życia zawodowego stanowi też fotografia
artystyczna, reportażowa i społeczna. Jest absolwentką resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego.

Natalia ukończyła studia pedagogiczne na kierunku pedagogika wczesnoszkolna z terapią
pedagogiczną. Od 6 lat pracuje w przedszkolu jako nauczyciel. W wolnej chwili lubi wybrać się na długi
spacer nad morze lub do lasu. Jej pasją jest zumba, długie wyprawy rowerowe oraz jazda na rolkach. W
fundacji „Czyste dźwięki” jest drugi rok.

Magdalena Jereczek – ukończyła studia pedagogiczne na kierunku resocjalizacja i pedagogika
społeczna. Jej pasją jest taniec i morsowanie. Uwielbia oglądać filmy psychologiczne. Na co dzień
pracuje z młodzieżą. Od roku jest szczęśliwą mamą uroczej dziewczynki.

Zuzia jest studentką V roku psychologii na Uniwersytecie Gdańskim. Poza partyworkingiem, pracuje jako streetworkerka i wychowawczyni, od lat zajmując się dziećmi i młodzieżą ze środowisk defaworyzowanych. Pogodne usposobienie ułatwia jej nawiązanie relacji z podopiecznymi, a to podstawa pracy wychowawczej. Jednym z najciekawszych projektów, w których brała udział było tworzenie profesjonalnego muralu z Młodymi, realizuje też cykl warsztatów dla nastolatków chcących pracować w zawodach pomocowych oraz dla przyszłych animatorów kultury.

Czas wolny lubi spędzać na rowerze i pieszych wędrówkach z przyjaciółmi, układając lego i czytając książki.

Ola to specjalistka terapii uzależnień i arteterapeutka. Pracuje z młodzieżą oraz z dorosłymi w obszarze terapii i profilaktyki uzależnień. Na co dzień związana jest z Towarzystwem Profilaktyki Środowiskowej Mrowisko. W czasie wolnym śpiewa w chórze gospel, zajmuje się rękodziełem,  podróżuje i trenuje kickboxing.

Ania z wykształcenia jest psycholożką, ukończyła podstawowy kurs terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Swoją przyszłość wiąże z zawodem psychoterapeutki. W pracy z drugim człowiekiem stara się budować relacje oparte na poczuciu bezpieczeństwa i zrozumieniu.

Prywatnie lubi spędzać czas na łonie natury, wszędzie dokąd może jeździ rowerem. Uwielbia Skandynawię, a jej wielkim marzeniem jest zwiedzenie jej całej własnym busem.

Marina z wykształcenia jest pedagogiem resocjalizacyjnym, absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywała w pracy z dziećmi i młodzieżą w świetlicach socjoterapeutycznych i opiekuńczo-wychowawczych oraz jako pedagog ulicy.

Przez 5 lat pracowała jako streetworkerka z osobami w kryzysie bezdomności w Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta – Koło Gdańskie.

Przez wiele lat wdrażała partyworking poprzez projekt  Alternative Dance  w Warszawie.

Uwielbia piłkę nożną (ma 9-cio letnie doświadczenie gry w drużynie 1 i 2go ligowej), lubi tańczyć, interesuje się poezją szczególnie w formie slamów poetyckich, jest także organizatorką oddolnej inicjatywy „Slam bez kasy”.

Klaudia realizuje w naszym zespole działania streetworkerskie skierowane do młodzieży. Z wykształcenia jest pedagogiem resocjalizacyjnym i pedagogiem specjalnym oraz specjalistką psychoterapii uzależnień, aktualnie pracuje w poradni leczenia uzależnień. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując jako pedagog ulicy, prowadząc warsztaty profilaktyczne, a także pracując w młodzieżowym ośrodku terapeutycznym i w szkole. Przez wiele lat jako instruktor prowadziła zajęcia sportowe, zarówno dla dzieci jak i dla seniorów, łącząc tym samym pasję z pracą. Uwielbia góry, najchętniej wypoczywa na łonie natury. Od dziecka związana ze sportem. Przez 9 lat grała w piłkę ręczną, aktualnie zakończyła sezon w 2go ligowym zespole. Regularnie przemierza leśne ścieżki przygotowując się do przebiegnięcia górskiego ultra trail.